„Zavázáni sociálnědemokratickým hodnotám“

O Friedrich-Ebert-Stiftung

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) byla založena v roce 1925 jako politický odkaz prvního demokraticky zvoleného německého říšského prezidenta Friedricha Eberta. Sociální demokrat Friedrich Ebert, jenž se vypracoval z řemeslníka až do nejvyššího úřadu státu, dal podnět na základě vlastních zkušeností z politiky k založení nadace s těmito cíli:

  • podporovat politické a společenské vzdělávání lidí v duchu demokracie a pluralismu,
  • umožňovat mladým lidem přístup k vysokoškolskému studiu formou stipendií,
  • přispívat k mezinárodnímu porozumění a spolupráci.
Reinhard Krumm

Německý politolog: Ukrajina není pasivní oběť, ale mezinárodní hráč

Evropská unie by si měla vytvořit jasnou východní politiku. V určitém momentu by měla také zahájit jednání s Ruskem. Výsledkem by mělo být takové uspořádání, které bude respektovat země mezi EU a Ruskem jako nezávislé státy. V rozhovoru to zdůrazňuje vedoucí Středo- a východoevropského oddělení Friedrich-Ebert-Stiftung v Berlíně Reinhard Krumm.

Více v rozhovoru na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.

 
 
Článek na EurActiv.cz

Ukrajina a vztah s EU: hodil by se norský model, říkají experti

Evropská unie musí zvážit, jak dál pokračovat v sousedské politice k zemím na své východní hranici, shodují se analytici. Podle řady doporučení má Unie východním partnerům zajistit perspektivu případného budoucího členství. Pro větší přiblížení by prý mohla využít například model vztahů s Norskem, které je na EU úzce navázáno, ale formálním členem není.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.

 
 
Článek v Deníku Referendum

Bezdomovkyně nebo žena bez domova?

Slova mají schopnost přetvářet realitu, případně bránit její změně. Proto i při zabývání se lidmi bez domova je velmi důležité, jakou terminologii volíme. Některé pojmy mohou podporovat ztrátu důstojnosti a udržovat člověka v bezvýchodném postavení.

Více v článku Jaroslava Bicana v Deníku Referendum, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.
 
 
Pražské dialogy Friedrich-Ebert-Stiftung. Sociálně demokratické impulsy. Číslo 2

Pražské dialogy Friedrich-Ebert-Stiftung. Sociálně demokratické impulsy. Číslo 2

Před více než dvěma měsíci se ujala funkce nová vláda a již vydala řadu signálů a rozhodnutí. Premiér Sobotka po převzetí úřadu absolvoval oficiální návštěvy v sousedních evropských zemích – mj. 13. a 14. března v Německu. Jednání v Berlíně byla oběma zeměmi hodnocena jako velmi pozitivní a úspěšná a také měla mediální ohlas. Pro nás jako FES bylo velkou ctí a potěšením, že premiér Sobotka večer 13. března v naší centrále v Berlíně pronesl projev o Evropě, který vzbudil pozornost mnoha návštěvníků a intenzivní diskuzi. Hlavní myšlenka jeho návštěvy po převzetí úřadu byla: nová vláda neztratí žádný čas, aby vrátila zemi opět do středu EU. Přitom se může spolehnout na důvěrnou spolupráci se svým sousedem Německem.

Zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice by chtělo i nadále tento vývoj konstruktivně a aktuálně doprovázet. Druhým vydáním "Pražských dialogů Friedrich-Ebert-Stiftung" chceme pokračovat v již započatých reflexích a také relevantními a aktuálními příspěvky z obou zemí přispívat do sociálně demokratické debaty k evropským tématům. V dubnu také poprvé vyjde tištěná verze v malém nákladu vedle elektronického formátu pdf. Kromě toho se budou v Praze konat veřejné diskuzní akce s českými a německými politiky, vědeckými pracovníky, odbory, zástupci občanské společnosti a novináři, které představí novou dynamiku procesu dialogu obou zemí.

Jsme proto rádi, že Vám dnes můžeme nabídnout druhé vydání "Pražských dialogů" v elektronické verzi pdf a budeme se těšit na vaši zpětnou vazbu a podněty.

Mirko Hempel, ředitel zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České a Slovenské republice
 
 
Školení lektorů

Workshopy "Zachraňte evropské volby!"

23. a 24. května se konají evropské volby. Češi budou už potřetí volit přímo Evropský parlament. Zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice nabízí workshopy pro školy, univerzity, spolky, odborové svazy a další zájmové skupiny z celé České republiky.

Plánování, realizaci a organizaci přebírá Friedrich-Ebert-Stiftung po dohodě s kontaktní osobou. Partnerská organizace zajistí zasedací místnost a účast alespoň 15 osob.

 
 
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 21 | »
Friedrich-Ebert-Stiftung e.V.
zastoupení v České republice

Zborovská 716/27
150 00 Praha 5
kontakt
+420 224 947 076
+420 224 948 096
+420 224 948 091 (fax)
efgm
© 2012 Friedrich-Ebert-Stiftung, design.herynek.compublikační systém Toolkit - Econnect