„Zavázáni sociálnědemokratickým hodnotám“

O Friedrich-Ebert-Stiftung

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) byla založena v roce 1925 jako politický odkaz prvního demokraticky zvoleného německého říšského prezidenta Friedricha Eberta. Sociální demokrat Friedrich Ebert, jenž se vypracoval z řemeslníka až do nejvyššího úřadu státu, dal podnět na základě vlastních zkušeností z politiky k založení nadace s těmito cíli:

  • podporovat politické a společenské vzdělávání lidí v duchu demokracie a pluralismu,
  • umožňovat mladým lidem přístup k vysokoškolskému studiu formou stipendií,
  • přispívat k mezinárodnímu porozumění a spolupráci.
Sondy-Revue-2015-4

Výzvy současnosti - nový pohled

Tématem naší rubriky v aktuálním vydání Sondy revue je celoživotní učení. Spolupracovník pražské kanceláře FES Thomas Oellermann píše o modelu Bildungsteilzeit, částečného úvazku za účelem vzdělávání, který má být především odpovědí na měnící se nároky na zaměstnance v důsledku digitalizace a který se největšímu německému odborovému svazu IG Metall podařilo prosadit při letošním tarifním vyjednávání, nebo o konceptu delšího volna, tzv. sabatikalu.
 
 
Sondy-Revue-2015-3

Výzvy současnosti - nový pohled

V rámci naší rubriky v odborovém měsíčníku Sondy se v březnu věnujeme tématu digitalizace. Ralf Kronig z IG Metall se soustředí především na důsledky pro pracovní podmínky a zdraví zaměstnanců. Kateřina Smejkalová z Friedrich-Ebert-Stiftung Praha vyzývá k tomu uchopit digitalizaci jako proces, který můžeme utvářet a jehož negativní dopady na počet pracovních míst můžeme chápat především jako možnost emancipovat se od tlaků, které na nás výdělečná práce ve své stávající formě vytváří.
 
 
Pražské dialogy Friedrich-Ebert-Stiftung. Sociálně demokratické impulsy. Číslo 5

Pražské dialogy Friedrich-Ebert-Stiftung. Sociálně demokratické impulsy. Číslo 5

Vyšlo 5. číslo Pražských dialogů, tentokrát mimo jiné s textem Vladimíra Špidly k evropské integraci, s bilancí prvního roku současné vlády od Oty Novotného či příspěvky Patrika Eichlera a Jana Grubera u příležitosti sjezdu ČSSD a výročí obnovení strany. Vydání obsahuje také překlady dvou velice inspirujících německých textů.
 
 
90 let Friedrich-Ebert-Stiftung

90 let Friedrich-Ebert-Stiftung

Berlín, 3. března 2015. V rámci slavnostní akce u příležitosti 90. výročí založení Friedrich-Ebert-Stiftung ocenil spolkový prezident Joachim Gauck práci politické nadace v Německu. V berlínské budově Friedrich-Ebert-Stiftung, nejstarší politické nadace, bohaté na tradice, vyzdvihl na pondělním večeru nasazení pro lidská, občanská práva a práva svobody. ...
 
 
Sondy-Revue-2015-2

Výzvy současnosti - nový pohled

Přinášíme Vám článek z únorového vydání měsíčku Sondy Revue na téma: Spravedlivé a jisté pracovní podmínky u agenturního zaměstnávání.

Zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice pokračuje ve spolupráci s měsíčníkem Sondy Revue. Na dvoustraně "Výzvy současnosti - nový pohled" se věnuje tématům, o kterých se v ČR nediskutuje a nepíše.
 
 
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 25 | »
Friedrich-Ebert-Stiftung e.V.
zastoupení v České republice

Zborovská 716/27
150 00 Praha 5
kontakt
+420 224 947 076
+420 224 948 096
+420 224 948 091 (fax)
efgm
© 2012 Friedrich-Ebert-Stiftung, design.herynek.compublikační systém Toolkit - Econnect