„Zavázáni sociálnědemokratickým hodnotám“

O Friedrich-Ebert-Stiftung

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) byla založena v roce 1925 jako politický odkaz prvního demokraticky zvoleného německého říšského prezidenta Friedricha Eberta. Sociální demokrat Friedrich Ebert, jenž se vypracoval z řemeslníka až do nejvyššího úřadu státu, dal podnět na základě vlastních zkušeností z politiky k založení nadace s těmito cíli:

  • podporovat politické a společenské vzdělávání lidí v duchu demokracie a pluralismu,
  • umožňovat mladým lidem přístup k vysokoškolskému studiu formou stipendií,
  • přispívat k mezinárodnímu porozumění a spolupráci.
Město co spí - zapoj se do soutěže
Your Vision - Your Future - Your Europe

Your Vision – Your Future – Your Europe

Mezinárodní soutěž pro mladé ve věku od 16 do 23 let k tématu voleb do Evropského parlamentu
 
 
Antikomunismus: Nekonečný příběh české politiky?

Antikomunismus: nekonečný příběh české politiky?

Rádi bychom Vás upozornili, že jsme na našich stránkách publikovali analýzu "Antikomunismus: nekonečný příběh české politiky?" autorů Jiřího Koubka a Martina Poláška.
 
 
Článek na Euractiv.cz

Ewa Rumińska-Zimny: Růžový počítač s aplikací na recepty je pro ženu urážející

„Firma se rozhodla, že uvede na trh růžové modely, které budou mít například aplikace pomáhající s péčí o děti, recepty a podobné věci. Jednalo se o úplnou katastrofu. Nejen, že o ně ženy nestály, ale dokonce se cítily uražené,“ vysvětluje v dnešním rozhovoru polská ekonomka Ewa Rumińska-Zimny, proč je v ekonomických rozhodováních nutné zastoupení obou pohlaví.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.

 
 
Článek na Euractiv.cz

Zulfiya Hudayberganova: Migrantům se zdravotní pojištění v ČR nelíbí, za změny ale nebojují

Cizinci žijící v České republice považují místní systém zdravotního pojištění za diskriminující a nevýhodný. Jsou ale příliš pasivní a čekají, že se vše vyřeší samo. „Tak to ale přece není – mlčení je souhlas,“ říká v rozhovoru pro EurActiv Zulfiya Hudayberganova z Uzbekistánu, která se již několik let zasazuje za spravedlivější přístup migrantů a migrantek k veřejnému zdravotními pojištění.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.

 
 
Pražské dialogy Friedrich-Ebert-Stiftung. Sociálně demokratické impulsy

Pražské dialogy Friedrich-Ebert-Stiftung. Sociálně demokratické impulsy

Rok 2013 bohatý na události se chýlí ke svému konci. Jak v České republice, tak i v Německu budou v příštích letech vlády, ve kterých bude realizován sociálně demokratický program, určovat budoucí směr své evropské politiky. Obě vlády ve svých koaličních smlouvách explicitně jmenovaly jako nejdůležitější partnery své sousedy (Německo a Česko). Česko-německý dialog bude opět oživen a zintenzivněn v mnoha politických oblastech. Tím se otvírají zcela nové perspektivy pro Českou republiku stát ze své současné okrajové pozice v Evropské unii jejím srdcem.

Zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice chce tento vývoj konstruktivně a aktuálně doprovázet. S prvním vydáním "Pražských dialogů Friedrich-Ebert-Stiftung" chceme přinést do sociálně demokratické debaty k evropským tématům relevantní a aktuální příspěvky z obou zemí. "Pražské dialogy Friedrich-Ebert-Stiftung" jsou nástrojem, kterým čtyřikrát do roka budeme vydávat články, od března 2014 pak i v tištěné podobě. Tato vydání budou doprovázet také veřejné dialogy a diskusní akce s českými a německými politiky, vědeckými pracovníky, zástupci odborů a novináři, které se stanou novou dynamikou procesu dialogu mezi oběma zeměmi.

Jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout první vydání "Pražských dialogů" ve formátu pdf a těšíme se na zpětnou vazbu a Vaše podněty.

Mirko Hempel, ředitel zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České a Slovenské republice

 
 
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 19 | »
Friedrich-Ebert-Stiftung e.V.
zastoupení v České republice

Zborovská 716/27
150 00 Praha 5
kontakt
+420 224 947 076
+420 224 948 096
+420 224 948 091 (fax)
efgm
© 2012 Friedrich-Ebert-Stiftung, design.herynek.compublikační systém Toolkit - Econnect